İş Birliği Yoluyla Tasarım Verimliliğini Artırın

İster küçük bir şirket ister uluslararası bir firma olun, yöneticilerin ve tasarım ekiplerinizin bir arada çalışması önemlidir. Birlikte çalışmak ve ürün geliştirme sürecinde bağlantıda kalmak, tasarım verimliliğini artırır. 3DEXPERIENCE Platformu sayesinde SOLIDWORKS içeriğinizi birkaç tıklamayla paylaşabilirsiniz ve tasarım verimliliğini artırmak için gereken tüm platform uygulamaları, doğrudan SOLIDWORKS ortamında bulunur.

Tasarım Onayları Daha Güvenli ve Daha Hızlı

Artık insanlar evde veya yolda çalışırken bile ekipteki herkesin erişebileceği, gerçek zamanlı tasarım incelemeleri yapabilir. Tasarımı gözden geçirmek için yapılan toplantılara internet bağlantısı olan herkes katılabilir. Ayrıca, incelemeye katılmak için CAD bilgisi veya CAD yazılımı gerekmez. Böylece yöneticiler, değişiklik yapmanın daha az zahmetli olduğu erken aşamada tasarım incelemelerine dahil edilebilir.

Herhangi bir ekip üyesi modelinizi görüntüleyebilir, döndürebilir, işaretleyebilir ve ölçebilir. Ürünün tam 3D sürümünü görebildikleri ve inceleyebildikleri için yönetici imzaları daha hızlı alınır.

Tasarım verimliliğini, üretim bölümünden veya imalat satıcılarından, üretim tavsiyesi için gerçek zamanlı tasarım alarak ve potansiyel maliyetli alt üretim sorunlarından kaçınarak da artırabilirsiniz. 3D’yi herkesin kullanımına sunmak, ortak bir dili paylaşmak gibidir. Herkes tam olarak anlayabilir ve mühendis olmayanların bir 2D çizimin ne iletmeye çalıştığını yorumlamasına gerek kalmaz.

E-posta Zorluklarını Ortadan Kaldırın

Ürün geliştirmenin zorluklarından biri; süreç boyunca yöneticileri, satıcıları ve müşterileri içeren iletişimi yönetmektir. Tüm proje e-postalarını yönetmek, çoğu zaman sayısız klasör gerektirir.

Bulut tabanlı 3DEXPERIENCE Platformu farklı bir yaklaşım benimsiyor ve bulutta özel, güvenli bir alandan iletişimi sağlıyor. Platformda kurduğunuz proje toplulukları, herkesin aynı ortamda gönderi paylaşmasına, soru sormasına veya ürün fikirleri sunmasına olanak tanır. Böylece izlenebilirlik otomatik hale gelir. Tonlarca proje e-postasını yönetmeye gerek kalmaz.

İş arkadaşları, yöneticiler veya müşterilerle olan anlaşmazlıklar, iletişim konularını gözden geçirerek hızlı bir şekilde çözülebilir. E-posta yığınlarını ve ilgili klasörleri aramaya gerek kalmadan anlaşmazlıkları çözmeyi kolaylaştırır. Bu kritik iletişim görevini yönetmeyi kolaylaştırmak, tasarım projesinin verimliliğini anında artırabilir.

Gerçek Zamanlı Verileri Yönetin

İster büyük tasarım sorunları isterse küçük değişiklikler olsun güncellemeleri yönetmek, tasarım ve mühendislik ürünlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Platforma bağlanmanın güzel yanlarından biri, her zaman canlı verilere erişebilmenizdir. Model revizyonlarında veya montaj konfigürasyonlarında, senkronizasyon dışı kalma riski yoktur. Ayrıca, bir PDM veya PLM sistemi kurmaya gerek yoktur, veri yönetimi yetenekleri, doğrudan 3DEXPERIENCE Platformunda bir araya getirilmiştir.

Platform, SOLIDWORKS ürün tasarım verilerini ve belgelerini bulutta yönetmek için teknoloji altyapısını sağlar.

Kapsamlı PDM ve PLM araçları, SOLIDWORKS’e entegre edilmiştir. Collaborative Designer for SOLIDWORKS rolü 3DEXPERIENCE platformuna açılan kapıdır. Özel bir kurulum gerekmeden tasarımınızın yeni revizyonlarını deneyebilir ve olgunluk durumlarını belirleyebilirsiniz. Bir projenin düzenli ve programa uygun olmasına yardımcı olmak için Collaborative Tasks, Issue Management ve Change Action uygulamaları oldukça kullanışlıdır.

Daha Verimli Olun

Tasarımcılar 3DEXPERIENCE Platformuna bağlanarak SOLIDWORKS‘te çalışmalarına devam edebilirler. Aynı zamanda, tasarım verileri birleşik bir ürün tanımının parçası haline gelir. Tasarımlar değiştikçe, paylaşılan ortak veriler otomatik olarak güncellenir. Böylece herkes senkronize kalır ve verimlilik artar.

Günümüzün ürün geliştirme sürecinde tüm paydaşlarla iş birliği kritik öneme sahiptir. Tasarım verilerini yönetmek, görevleri atamak, incelemeler yapmak ve fikirleri paylaşmak size stratejik bir avantaj sağlar. 3DEXPERIENCE platformu, ürün geliştirme sürecindeki herkesi dinamik bir ürün geliştirme ortamında bir araya getirebilecek araçları ve altyapıyı sağlar.

Sonuç; daha hızlı, daha verimli bir ürün geliştirmedir.

SOLIDWORKS‘ü 3DEXPERIENCE platformuna bağlamayla ilgili sorularınız ya da 3DEXPERIENCE platformu hakkında daha çok bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, 3DEXPERIENCE platformun ayrıcalıklarından siz de faydalanabilirsiniz.