İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

  • Genel Başvuru Formu
  • İK Politikamız ve Temel Hedefimiz
  • Değerlerimiz

Yenasoft ailesi olarak, eğitime ve kariyere verdiğimiz önemi sizlerle buluşturuyor ve geleceğinize değer katmak istiyoruz. Şirket bünyemizde açılacak pozisyonlarda değerlendirilmek üzere başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şirketimiz bünyesindeki açık pozisyonları görüntülemek için lütfen My.Yenasoft portalımızdan Kariyer sayfamızı ziyaret ediniz.

Şirket faaliyetlerinde verimliliği ve iş yaşamının niteliğini yükseltmeyi amaçlayan insan kaynakları yönetimi; nitelikli, kurum kültürü ve değerleriyle uyumlu, alanında uzman, gelişime açık, potansiyeli yüksek adaylar arasından “doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi” prensibi çerçevesinde seçme ve yerleştirme faaliyetlerini ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirmektedir.

İnsan Kaynakları Politikamızın temel hedefi; Şirketimizin misyon ve vizyonuna uygun insan kaynağının seçilmesi şirket hedeflerimize yönelik gerekli eğitim, gelişim ve yetiştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanması ile ortak bir kurum kültürünün oluşturulmasıdır.

Takım Ruhu

Hedefe giderken çalışmalara destek olacak şekilde davranırız. Ekip içinde olumlu yaklaşım içinde olur, taş üstüne taş koyarız.

Güven

Ekip arkadaşlarımız ve müşterilerimiz arasında geliştirdiğimiz bağlılık zinciri hissettiğimiz güven duygusu ile kuvvetlenir. Söylediğimiz ile yaptığımız işlerde tutarlı olur, sonuç üretiriz. Gizliliğe saygı, verilerin korunması temel değerlerimizdendir.

Saygı

Saygı, insan ilişkilerimizde şirket kültürümüzün vazgeçilmez bir gereğidir.
Şirket içi ve müşterilerimizle olan ilişkilerimizde birbirimizi anlamaya çalışır, düşüncelerine saygı içerisinde yaklaşırız.

Paylaşım

Bilgi ve tecrübelerimizi çalışma arkadaşlarımıza aktarır, işinde uzman kişiler yetiştiririz. Kazandığımız bilgi ve tecrübeyi müşterilerimizin performansını artıracak değerler katmak için çalışırız. İhtiyaçlarını analiz eder, istekleriyle karşılaştırır, çözümler sunarız. Başarmanın vermiş olduğu mutluluğu tüm çalışma arkadaşlarımızla paylaşırız.

İşe Alım Süreci

  • İnsan Kaynakları, ön değerlendirme sürecini yöneterek adayı mülakata davet eder.
  • Mülakat aranılan pozisyonun özellikleri dikkate alınarak online veya yüz yüze gerçekleşir.
  • Adayın kurum kültürüne uygunluğu, aranan pozisyon ile adayın niteliklerinin eşleşmesi incelenir.
  • Adayların doğru işe yerleştirilmesini sağlamak amacıyla yapılandırılan yetkinlik bazlı seçme ve yerleştirme sürecinde insan kaynakları ve bölüm yöneticileri ortak çalışır.
  • Tarafsız bir değerlendirme yapılabilmesi için Kişilik Envanteri Testi uygulanarak İnsan Kaynaklarının gözlemleri teorik olarak da doğrulanır. Ardından adayın mesleki bilgisinin değerlendirilebilmesi için aday bölüm yöneticisi ile görüştürülür.
  • Seçme sürecinin tamamlanması ile sonuç adaya bildirilir.
  • Olumsuz sonuçlanan mülakatlarla ilgili adaylara mail ile bilgilendirme gönderilir.